Na prvoj konferenciji za medije po dolasku u fudbalski klub Partizan, Predrag Mijatović obratio se navijačima i pokušao da objasni zašto je Savo Milošević neophodan kao trener.
Mijatović je istakao da mu je drago što je deo Partizana, ali i što su tu ljudi oko njega, napomenuvši da je njegova odluka da dođe u klub doneta u poslednjem trenutku.
„Iskreno, ja još ne znam kako sam ovde danas. Postaje mi jasnije i jasnije. Dva puta smo pričali i u zadnjem minutu smo doneli odluku. Rasim me je ubedio, a iznutra me zove nešto – partizanovac. Iako je situacija teška, uvek sam bio optimista. Možda ćemo jednom pričati o srećnijim vremenima“, izjavio je Mijatović.
Pozvao je navijače da podrže klub više nego ikada:
„Koristim ovu priliku da apelujem na navijače da se vrate i da navijaju kao nikad do sada. Da očevi povedu sinove i da svi zajedno bodre klub. To je jedini način da i mi budemo bolji, kako Rasim u poslovnom, tako Danko i ja u sportskom segmentu“, rekao je Mijatović.
Na kraju, poslao je snažnu poruku igračima i istakao apsolutnu podršku Savu Miloševiću kao treneru:
„Razgovarali smo sa Savom i on ima našu apsolutnu podršku. U ovoj situaciji, ne treba nam Gvardiola, već Savo Milošević. Možemo oprostiti promašenu šansu, ali neprofesionalizam i nonšalantnost nećemo praštati“, zaključio je Mijatović.






