Grupa pešaka, simpatizera Srpske napredne stranke (SNS), krenuće u četvrtak, 25. juna, iz Novog Sada ka Beogradu kako bi prisustvovala skupu zakazanom za 27. jun, piše IN medija.
Kako je planirano, rutu dugu oko 80 kilometara preći će u etapama, uz dva noćenja. Tačna lokacija polaska za sada nije javno saopštena, kao ni broj učesnika, ali je poznata ruta kretanja.
Prva veća stanica na putu biće Inđija, gde je za četvrtak u 20 časova najavljen svečani doček na Trgu Slobode. Program okupljanja građana počeće ranije, u 17 časova i trajaće do dolaska kolone pešaka.
Prema navodima naprednjaka iz lokalnog odbora SNS-a, za doček je planirano okupljanje većeg broja pristalica, uz procenu da bi u programu moglo učestvovati oko 1.600 ljudi.
Iako zvanična lokacija prenoćišta još nije potvrđena, pretpostavlja se da bi učesnici mogli biti smešteni u prostorijama Osnovne škole „Petar Kočić“, gde su i ranije boravili učesnici sličnih aktivnosti tokom 2025. godine.
Nakon zadržavanja u Inđiji, kolona će nastaviti pešačenje ka Beogradu, gde je planiran završni skup 27. juna.
Možda ovaj put i stignu do mesta odredišta, a možda se i izgube kao u seriji Beležnica profesora Miškovića, kao oni sa KiM pešaci, onomad.






